shopping-bag 0
Položky 0
Medzisúčet 0.00
Pozrieť košík Pokladňa

Help 4 Talents

„Chceme, aby si všetky deti, bez rozdielov, splnili svoje športové sny, lebo tam sa začína ich veľká budúcnosť…“

– Róbert a Patrícia Vittekovci

HELP 4 TALENTS

Nezisková organizácia bola založená v apríli roku 2012

Zakladateľmi sú manželia Patrícia a Róbert Vittekoví.

V prípade, že sa rozhodnete niektoré z týchto detí podporiť aj finančným príspevkom, môžete tak urobiť na

Číslo účtu (IBAN): SK2911000000002942006296 (Do poznámky uveďte prosím meno dieťaťa, ktoré ste sa rozhodli podporiť.)

Nezisková organizácia je zameraná na spoluprácu s krízovými centrami, charitatívnymi nadáciami a sociálnymi zariadeniami

Cieľom je podporovať športové talenty bez rozdielu.

Účelom organizácie je podporovať zdravý vývin mladej generácie športovcov a zlepšovať ich zručnosti

Ponúka príležitosť mladým športovcom, ktorí majú obmedzené možnosti venovať sa a rozvíjať svoj koníček- šport.

Spolupracuje s detskými domovmi, krízovými centrami a s nadáciami ako je Nadácia Markíza a Modré z neba.

V súčasnosti sa rozvíja aktívna spolupráca s OZ Dom Nádeje v Martine (už 2 deti vďaka nim camp absolvovali).

Jojo

Jojo pochádza z Martina. So svojimi 3 bratmi a mamou býval do 7 rokov spolu v 1 izbovom byte. Jedného dňa ich matka len tak opustila odišla a do dnešného dňa sa neozvala. Po jej odchode chlapci žili v byte asi 2 týždne sami. Keď už nemali čo jesť, išli za svojou starkou, ktorá v tom čase bola bezdomovkyňa. Keďže starká nemala dostatok financií, aby zaplatili nájom ocitli sa všetci v krízovom centre.  Na tréningy pre nedostatok financií chodil aj niekoľko kilometrov pešo, len preto, aby si zahral svoj obľúbený futbal. Od 7 rokoch hrá futbal za  1. FC TATRAN KLAŠTOR POD ZNIEVOM, hosťuje vo Vrútkach a MŠK FOMAT MARTIN. Má veľký talent a kluby sa oň ho bijú, aby za nich hral. Je to veľmi milý, usmievavý a citlivý chalan, pre ktorého je futbal všetkým. Občianske združenie OZ Dom nádeje v Martine pomáha tejto rodine v nasmerovaní a zlepšení životných podmienok, ako aj so začlenením do spoločnosti.

V lete 2015 si vďaka HELP 4 TALENTS Jojo Football Camp vyskúšal a dokonca vyhral cenu Top talent Vittek Camp 2015.

Kiko

Kristián pochádza z Čadce. Má 5 súrodencov. Mal veľmi zlé detstvo, kde sa u nich v rodine vyskytoval alkohol, bitky, ponižovanie, týranie. Ich jediným príjmom bol rodičovský príspevok. Na podnet susedov ich začal riešiť UPSVaR. Matka spolu s deťmi bola umiestnená v krízovom centre. V krízovom centre boli 3 roky, ktoré po tejto dobe museli opustiť. Hrozby riaditeľky krízového centra sa naplnili a ona ich vyhodila na ulicu. V tom čase kontaktovali OZ Dom nádeje, ktoré im našlo podnájom. Kristián je hravý chlapec, ktorý svoj smútok zaháňa futbalom, futbal je jeho vášeň. Od 8 rokov hrá za 1.FC TATRAN KLAŠTOR POD ZNIEVOM a tohto roku prestúpil do MŠK FOMAT MARTIN. Zmena prostredia by mu pomohla zvýšiť si sebavedomie, bol by to pre neho aj darček za snahu v škole. Pre nedostatok financií si nemôžu dovoliť  nič navyše boja sa, aby opäť neskončili v krízovom centre nedaj bože v detskom domove.

V lete 2015 si vďaka HELP 4 TALENTS Kiko Football Camp vyskúšal.

Ľubko

Ľubko je vysmiaty 14 ročný chlapec, ktorý podľa lekárov už dvakrát prišiel do nemocnice v hodine dvanástej. Prvýkrát ako bábätko zrazu prestal v postieľke dýchať, čo si všimla jeho mama. Keďže v prvej nemocnici lekárka nevedela narábať s novým potrebným prístrojom, ho sanitka samého previezla zo Žiliny do Banskej Bystrice, kedy počas cesty znovu prestal dýchať a museli ho intubovať. Zostal v nemocnici a museli na neho aj neskôr dávať pozor, či sa to nezopakuje.Pred pár rokmi mal bolesti bruška a vysoké teploty.Lekár mu predpísal antibiotiká. Po pár dňoch sa však nič nezlepšilo, utekali do nemocnice, kde im povedali, že keby prišli o chvíľku neskôr, neprežije. Mal prasknuté slepé črevo, preto išiel okamžite na niekoľkohodinovú operáciu a museli mu odobrať viac než len to.On sa nikdy nesťažoval, pozviechal sa a hneď ako sa dalo, pokračoval vo futbale, v jeho vášni. Keď mal 10-11 rokov, zo dňa na deň ich opustila mama v období pred Vianocami. Ťažko to znášal, lebo od malička na nej lipol. V súčasnosti býva s otcom, k mame veľmi nechodí, hovorí, že tam by nemal futbal. Bývajú u babky a dedka, pričom dedko sa stará o babku, ktorá je po mozgovej príhode, už niekoľko rokov veľmi chorá. Kedysi k nim boli časté výjazdy húkajúcich sanitiek, spojené so strachom a lúčením sa s babkou. Keďže rodičia sú stále v rozvodovom konaní, žijú z otcovho platu /pekár/, takmer akýkoľvek tábor je pre neho neuskutočniteľný.

Marek & Tobias

Marek
Je mladý 13 ročný chalan , ktorý je od narodenia zverený do starostlivosti starej mamy. Vlastná matka sa ho vzdala. Otec chlapca žije v Čechách a o chlapca sa nezaujíma a ani neplatí výživné. Vlastná matka si ho sporadicky berie ku sebe , ale moc k nej nechce chodiť nie je tam žiadne puto len povinnosť. Jeho matka ma nový život s novým partnerom kde Marek vôbec nezapadá. Stará matka sa mu snaží vynahradiť matkynu lásku čo sa v plnej miere nedá. Žijú spoločne v garsónke čo je  miestnosť cca 20m.Svoj smútok si Marek kompenzuje  futbalom momentálne mu vybavujeme miesto v klube MŠK  Fomat Martin. Letný tábor by mal aj za odmenu za školské výsledky nakoľko mu hrozili na vysvedčení 4 , ale Vittekcamp bol preňho hnacím motorom a známky si opravil.

Tobias
Má taktiež 13 rokov je zanietený futbalista a taktiež hrá za MŠK Fomat Martin. má dobré výsledky, tréneri  ho veľmi chvália. Pochádza z nízkopríjmovej rodiny, kde si rodičia nemôžu dovoliť zaplatiť Váš letný futbalový tábor. Všetky financie čo ostávajú rodičom čo je neskutočne málo investujú do poplatkov a výstroje svojho syna.Tento tábor je jeho snom. Futbal je jeho život.

 

Ďakovný list manželom Patrícii a Robertovi Vittekovým

OZ Dom nádeje Vám úprimne ďakuje za Vašu ochotu, ústretovosť a pochopenie pre deti nášho zariadenia, ktorým ste umožnili prežiť nezabudnuteľné zážitky vo Vašom letnom Vittek Campe 2015. Bez Vašej pomoci by nebolo možné, aby si splnili svoj veľký futbalový sen.
Patrícia Vám za Vašu ochotu, láskavosť, trpezlivosť a hlavne za obetovanie Vášho času pre iných ako aj to , že nerobíte rozdiely medzi chudobnými a bohatými a Vaše srdce je otvorené pre všetkých.
Róbert Vám za Vaše vedenie, trénovanie a nasmerovanie deti k ich snu, za krásne chvíle na ihrisku, ktoré budú pre nich ďalšou motiváciou a povzbudením v ich živote.

Vážime si Vás ako ľudí s veľkým srdcom.

Za OZ Dom nádeje Adriana Fontányová, Miroslava Fontányová a deti z nášho centra.